Početkom siječnja Udruga Ivanečko sunce za osobe s intelektualnim oštećenjima započela je provedbu podrške odobrene od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.

Naime, Udruzi je od strane Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva odobrena institucionalna podrška u iznosu od 80.160 kuna. Pritom je važno istaknuti da se radi o višegodišnjoj podršci pa će tako u naredne tri godine, ukoliko svaka prethodna godina bude uspješno opravdana, udruga dobiti ukupnu podršku u iznosu od 240.480 kuna.

Iznos je odobren u  sklopu natječaja Institucionalna podrška stabilizaciji i/ili razvoju udruga osoba s invaliditetom koje djeluju na lokalnoj razini u 2020. godini, u kategoriji do 100.000 kuna.

Projektna prijava Ivanečkog sunca aplicirana je rujnu 2020. godine.

Odobrenim iznosom Udruga će pokriti troškove plaće zaposlenice, dio režijskih troškova te ostale troškove redovitog poslovanja. Važno je istaknuti da se upravo kroz odobrenu podršku financirala i izrada web stranice Udruge, a financira se i njezino održavanje.

Odobrenju podrške prethodila je online kontrola poslovanja udruge, nakon čega je Nacionalna zaklada dala pozitivno mišljenje o poslovanju Ivanečkog sunca.

Navedeni rezultati dobra su pretpostavka za nastavak rada i razvoja udruge Ivanečko sunce.

Udruga Ivanečko sunce

Udruga za potporu osobama s inetelektualnim oštećenjem
Ljudevita Gaja 13
42240 Ivanec